• Dekorasyon sektörünün en dinamik sektörlerinin başında mobilyacılar gelmektedir. Mobilyacılar, marangozlar, iç mimarlar için ahşap mdf  üzerine uv baskı çalışmalarında kampanya başlattık. Mobilya, marangoz ve içmimar sektöründe faaliyet gösteren firmalara özel iskontolar Öztaş Uv baskı merkezi tarafından uygulanacaktır. İstediğini ebat ve ölçülerde istediğiniz miktarda çok kısa sürede yüksek baskı kalitesinde baskılar yapıyoruz.

    Öztaş uv baskı merkezi, gelişmiş ahşap tabanlı yapıların büyük ölçekli katkı üretimi için entegre malzeme ve üretim konseptleri geliştirmek için bir konsorsiyum kurmaktır. Amaç, İstanbuldaki mobilya ve yapı elemanları olduğunu ve uzun vadede geleceğin sürdürülebilir şehirleri için orta ve büyük ölçekli projeler olduğunu belirtmektedir. Ahşabın modelleri odun yongalarından yapılmış kahverengi, çok ince, taneli bir tozdan yapılır. Yüzey kumlu, granül bir görünüme sahiptir ve biraz gözeneklidir. Ahşap, birbirine kenetlenmiş ve hareketli parçalara izin verdiği için karmaşık modeller için mükemmeldir. Tipik olarak, bunlar masanıza koyduğunuz veya mimari ölçekli modeller, heykelcikler ve ödüller gibi bir rafa yerleştirilmiş modeller. Ahşabı basmak için kullanılan teknik, size çok sayıda tasarım özgürlüğü sağlar, bu da geleneksel ahşap işleme yöntemleriyle gerçekleştirilemeyecek bir nesne oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

    Ahşap baskı tasarımınızı bu malzeme ile oluşturmak için ultra viole baskı sistemi kullanılır. Modeller, bir toz yatağı üzerinde ince çizgileri çeken bir lazer kullanılarak katman katman olarak basılmış olup, bu toz, önceki, hali hazırda katılaşmış katmanlar modeli ile eritilip bağlanmaktadır. Bir katman basıldıktan sonra, yeni bir taze toz tabakası, bir silindir ile yüzeye yayılır. Uv baskı makinesi, tozun erime noktasının hemen altına kadar ısıtılmış bir baskı bölmesine sahiptir; UV ışını, katı bir model oluşturan tozu eritmek için ekstra enerjiyi ekler. Bir baskı işi bittikten sonra sonuç, basılı modellerin içeride kalan büyük bir sıcak toz bloğudur.